E martë, Mars 5Shtyllat kryesore të Partisë FJALA janë: 1.Zhvillimi ekonomik i vendit, 2.Sundimi i drejtësisë, rendit dhe ligjit.

Autor: Partia FJALA

Dr.Gëzim Kelmendi – Mysafir në emisionin Gallatë me Arben Ahmetin në Kanal10

Dr.Gëzim Kelmendi – Mysafir në emisionin Gallatë me Arben Ahmetin në Kanal10

Intervista, Lajme
Dr.Gëzim Kelmendi - Mysafir në emisionin Gallatë me Arben Ahmetin në Kanal10 Të nderuar qytetarë, ky është emisioni Gallatë i udhëhequr nga Arben Ahmeti ku për diskutim kishte tre ligjet: për martesat e gjinisë së njejtë, ndërrimin e gjinisë dhe fertilizimin e asistuar. Të ftuar kishte kryetarin e Partisë FJALA Dr.Gëzim Kelmendin dhe anëtaren e partisë PSD Teutë Rrusten. Ju ftojmë të shikoni. CREDITS: KANAL10, GALLATË Kliko në linkun e kaltërt për të parë videon
Dr.Gëzim Kelmendi – Mysafir në emisionin Kosova Today në Klan Kosova

Dr.Gëzim Kelmendi – Mysafir në emisionin Kosova Today në Klan Kosova

Intervista, Lajme
Dr.Gëzim Kelmendi - Mysafir në emisionin Kosova Today në Klan Kosova Të nderuar qytetarë, ky është emisioni Kosova Today në Klan Kosova ku i ftuar ishte kryetari i Partisë FJALA Dr.Gëzim Kelmendi me temën : A po përdoret Islami për të shtrirë ndikimin rus në Kosovë, si dhe tema nga aktualitetet e fundit, gjitha këto së bashku me gazetarin Visar Duriqi. Ju ftojmë të shikoni CREDITS: KLAN KOSOVA, KOSOVA TODAY Kliko në linkun e kaltërt për të parë videon
FJALA uron 16 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

FJALA uron 16 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Lajme
FJALA uron 16 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Të nderuar qytetarë, Urime 16 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Urime 16 vite Shtet. 17 shkurti i vitit 2008, paraqet datën e kurorëzimit të sakrificës së shumë brezave për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. Shumë bijë dhe bija ranë dëshmorë për liri dhe pavarësi, shumë të tjerë u dënuan dhe u përsekutuan, por kurrë nga ideali për liri dhe pavarësi nuk u dorëzuan. Në krye të kësaj sakrifice dhe përkushtimi për liri dhe pavarësi qëndron Komandanti Legjendar Adem Jashari i cili nuk kurseu as jetën e tij dhe as familjen e tij, kështu për këtë ditë ai sëbashku me familjen e tij dhanë jetën dhe u bënë shembull për brezat që do të vijnë se si luftohet dhe si vdiset për liri dhe pavarësi. Të dashur qytetarë, ne duhet të punojmë që vendi y
Çakmaku: PROJEKTLIGJI PËR SHËNDET RIPRODHUES DHE FERTILIZIM TË ASISTUAR

Çakmaku: PROJEKTLIGJI PËR SHËNDET RIPRODHUES DHE FERTILIZIM TË ASISTUAR

Lajme, Opinione
PROJEKTLIGJI PËR SHËNDET RIPRODHUES DHE FERTILIZIM TË ASISTUAR Shkruan: Avni Çakmaku Një pyetje që lind natyrshëm me kalimin e këtij projekt ligji në komisionin parlamentarë është se Kush është i interesuar që më në fund shqiptarëve tu hiqet mundësia e përcjelljës të gjenit shqiptarë i cili do ta ipte mundësin që në aspektin edhe shkencorë ta dëshmoi edhe rrjedhën historike dhe lashtësin e popullit përmes identifikimit të kromozomit Y. Pas një odisejade të cenimit të gjithë vlerave kombtare qofshin në rrafshin kulturorë, ekonomik, social, religjioz, tash po cenohet edhe aspekti biologjik i shqiptarëve që në një të ardhme jo aq të largët ne nuk do të mund të identifikohemi si pasardhës të një trungu të lashtë autokton të këtyre trevave në të cilat thirremi në të drejtën histori
Dr.Gëzim Kelmendi – Mysafir në emisionon Context në ATV

Dr.Gëzim Kelmendi – Mysafir në emisionon Context në ATV

Intervista, Lajme
Dr.Gëzim Kelmendi - Mysafir në emisionon Context në ATV (emisioni i plotë) Të nderuar qytetarë, ky është emisioni Context ku i ftuar ishte Dr.Gëzim Kelmendi, kryetar i Partsië FJALA së bashku me panelist: Zekirja Shabani – Analist, Durim Abdullahu – Historian , Xhevdet Pozhari – Analist. Emision i udhëhequr nga modeatori Leart Hoxha CREDITS: ATV, CONTEXT Linku nga YouTube https://www.youtube.com/watch?v=mFKIGPX-3IA&ab_channel=ATV Kliko në linkun e kaltërt për të parë videon
Kelmendi: Vetëvendosje në vitin 2015 dhe pastaj në 2019 në fushatë kur ishte opozitë:  “Rryma është e shtrenjtë, nuk bën të rriten çmimet

Kelmendi: Vetëvendosje në vitin 2015 dhe pastaj në 2019 në fushatë kur ishte opozitë: “Rryma është e shtrenjtë, nuk bën të rriten çmimet

Lajme
Vetëvendosje në vitin 2015 dhe pastaj në 2019 në fushatë kur ishte opozitë: "Rryma është e shtrenjtë, nuk bën të rriten çmimet! Albin Kurti në vitin 2022 si kryeministër deklaron: Rryma është aq e lirë sa qytetarët nuk e dijnë sa paguajnë rrymë! Me 18 janar 2022 qeveria Kurti miraton kërkesën ZRRE-së për rritjen e çmimit të enërgjisë elektrike!
Kelmendi: PISA është pasyrë e MASHT-it, e jo e nxënësve

Kelmendi: PISA është pasyrë e MASHT-it, e jo e nxënësve

Lajme
Kelmendi: PISA është pasyrë e MASHT-it, e jo e nxënësve Kryetari i Partisë FJALA Dr.Gëzim Kelmendi ka reaguar pas rezultateve të nxënësve në testin PISA. Ky është reagimi i tij: PISA është pasyrë e MASHT-it, e jo e nxënësve. MASHT-i prej pas luftës e deri me sot, jo vetëm që iu shkatërroi arsimimin dhe edukimin e fëmijëve në Kosovë, por iu shkatërroi edhe shtyllat kurizore me çanta të stërngarkuara.
FJALA uron 28 Nëntorin

FJALA uron 28 Nëntorin

Lajme
FJALA uron 28 Nëntorin Me rastin e Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë 28 Nëntorin, FJALA uron të gjithë qytetarët në gjitha trevat shqiptare dhe në diasporë. Kjo ditë na kujton sakrificën e atyre burrave të mëdhenj, motrave dhe nënave shqiptare që luftuan dhe nuk kursyen asgjë që Shqipëria dhe Kosova të shpallin pavarësinë. Por që me 28 Nëntor për arsye të ndryshme dhe të njohura, vetëm Shqipëria arriti ta shpall pavarësinë. Shpallja e pavarësisë ishte një rrugëtim i vështirë dhe i udhëhequr nga burra të mëdhenj si Ismail Qemali dhe Isa Boletini. Shpallja e pavarësisë së Shqipërisë rezultoi me një agresion të vendeve fqinjë si Serbia dhe Mali i zi që synonin pushtimin e trevave shqiptare, por trimat shqiptar të udhëhequr nga Komandanti i tyre Isa Boletini, luftuan dhe mbrojtën nd