E mërkurë, Qershor 19Shtyllat kryesore të Partisë FJALA janë: 1.Zhvillimi ekonomik i vendit, 2.Sundimi i drejtësisë, rendit dhe ligjit.

Lajme

Gëzim Kelmendi – Mysafir në RTI (Radio Televioni Iliria)”Këmbengulja” e Kurtit për Kodin Civil

Gëzim Kelmendi – Mysafir në RTI (Radio Televioni Iliria)”Këmbengulja” e Kurtit për Kodin Civil

Intervista, Lajme
Gëzim Kelmendi - Mysafir në RTI (Radio Televioni Iliria)"Këmbengulja" e Kurtit për Kodin Civil Të nderuar qytetarë ky është emisionie në RTI ku u diskutua rreth miratimit të shumëkërkuar të Kodit Civil në Kuvend, që rregullon statusin ligjor të marrëdhënieve mes gjinive të njëjta, si dhe rreth paralajmërimit të Kryeministrit Kurti për t'i gjetur votat e nevojshme në ditët apo javët e ardhshme. Në studio me modeatorin Naim Hoxha ishte Kryetari i Partisë FJALA Dr.Gëzim Kelmendi. CREDITS: RTI
Dr.Gëzim Kelmendi mysafir në emisionin Pressing në T7

Dr.Gëzim Kelmendi mysafir në emisionin Pressing në T7

Intervista, Lajme
Dr.Gëzim Kelmendi mysafir në emisionin Pressing në T7 Të nderuar qytetarë ky është emisionie Pressing në T7 ku u diskutua rreth miratimit të shumëkërkuar të Kodit Civil në Kuvend, që rregullon statusin ligjor të marrëdhënieve mes gjinive të njëjta, si dhe rreth paralajmërimit të Kryeministrit Kurti për t'i gjetur votat e nevojshme në ditët apo javët e ardhshme. Në studio ishin Gëzim Kelmendi, Abdullah Klinaku, Vullnet Krasniqi, Miranda Shala dhe Azdren Shala. CREDITS: PRESSING, T7
Gëzim Kelmendi: Mysafir në RTV Dukagjini – A do kalojë kodi civil në muajin maj?

Gëzim Kelmendi: Mysafir në RTV Dukagjini – A do kalojë kodi civil në muajin maj?

Intervista, Lajme
Gëzim Kelmendi: Mysafir në RTV Dukagjini - A do kalojë kodi civil në muajin maj? Të nderuar qytetarë ky është emisioni Rreth e Rrotull në RTV Dukagjini ku i ftuar ishte kryetari i Partisë FJALA Dr.Gëzim Kelmendi për të diskutuar se A do kalojë kodi civil në muajin maj, ku përball kishte Lisjan Perolli nga PSD. Ju ftojmë të ndiqni. CREDITS: RRETH E RROTULL, RTV DUKAGJINI Kliko në linkun e kaltërt për të parë videon
Avni Çakmaku mysafir në emisionin Kosova Today  në Klan Kosova rreth zgjedhjeve lokale në Turqi

Avni Çakmaku mysafir në emisionin Kosova Today në Klan Kosova rreth zgjedhjeve lokale në Turqi

Intervista, Lajme
Avni Çakmaku mysafir në emisionin Kosova Today në Klan Kosova rreth zgjedhjeve lokale në Turqi Të nderuar qytetarë ky është emisioni Kosova Today në Klan Kosova ku i ftuar ishte anëtari i kryesisë së Partisë FJALA Avni Çakmaku për të diskutuar zgjedhjet në Maqedoni ku përball kishte Bajram Kabashin - gazetar dhe Samet Shabani opinionist. Ju ftojmë të ndiqni. CREDITS: KLAN KOSOVA, KOSOVA TODAY Kliko në linkun e kaltërt për të parë videon
Kelmendi: Vendim i Kurtit është tradhëti shtetërore, me ja falë 24 hektarë Manastirit të Deçanit është shkelje mbi gjakun e dëshmorëve

Kelmendi: Vendim i Kurtit është tradhëti shtetërore, me ja falë 24 hektarë Manastirit të Deçanit është shkelje mbi gjakun e dëshmorëve

Lajme
Kelmendi: Vendim i Kurtit është tradhëti shtetërore, me ja falë 24 hektarë Manastirit të Deçanit është shkelje mbi gjakun e dëshmorëve Edhe kryeterroristi Slobodan Millosheviq do të befasohej! Kryeministri Albin Kurti i thotë " Po " vendimit të Slobodan Millosheviqit. Ia falë 24 hektarë Manastirit të Deçanit. Ky vendim i sotëm i Albin Kurtit është ndër vendimet më të dëmshme për shtetin e Kosovës. Albin Kurti sot ia bëri një argat të madh kryeterroristit të Serbisë, Slobodan Millosheviqit. As Millosheviqi nuk do ta besonte se një kryeministër i Kosovës do t'ia zbatonte në përpikmëri vendimet. Ky vendim i Albin Kurtit është tradhëti shtetërore, është shkelje mbi gjakun e dëshmorëve. Gëzim Kelmendi
FJALA: Urime Muajin e Bekuar të Ramazanit

FJALA: Urime Muajin e Bekuar të Ramazanit

Lajme
FJALA: Urime Muajin e Bekuar të Ramazanit Me respektin, dashurinë dhe kënaqësinë e veçantë, ju urojmë Muajin e Bekuar të Ramazanit të gjithë qytetarëve të besimit islam të Kosovës”. Urojmë dhe lutemi që në këtë muaj ZOTI i Lartësuar të na forcojë dhe bashkojë, ngase vetëm të bashkuar mund të përballojmë sfida dhe vështirësi të ndryshme. Shpresojmë qe ky muaj të na shërbej të gjithë qytetarëve të Kosovës, në ushtrimin e ndjenjës së solidaritetit me njëri tjetrin, të jemi sa më human me ata që kanë nevojë dhe të rrugëtojmë të gjithë sëbashku drejt sukseseve të reja për një shtet ku sundon drejtësia dhe harmonia. Po ashtu në këtë muaj të Bekuar lusim ZOTIN e Madhëruar të i bekoi të gjithë dëshmorët, familjet e tyre si dhe gjithë ata që dhanë më të shtrenjtën për lirinë dhe pavarësin